Kuidas valmistuda Paintballi lahinguks?

Igavlete kodus ja ei tea, mida teha? Miks mitte proovida Paintball’i! Värvikuulimäng on võistluslik spordiala, kus teil on võimalik proovile panna oma füüsiline vorm, taktikaline mõtlemine ja sihtimisoskus.

Mis on Paintball?

Värvisõda on põnev viis, kuidas oma argipäeva adrenaliini tuua. Kirjutame järgnevalt veidike paintball’ist ning kuidas seda ka ise mängima hakata.

Üldiselt

Paintball (eesti keeles võib öelda ka värvikuulimäng, värvisõda) on spordiala, milles mängijad üritavad vastaseid alistada, tulistades neid värvipallidega. Värvipalle lastakse spetsiaalsete värvirelvadega, mida kutsutakse ka markeriteks. Kontaktil lõhkevad pallid ning värv lendab välja. Kui mängija saab palli (ja värviga) pihta, on ta sellest raundist välja langenud. Enamjaolt mängitakse kahe tiimiga ning tegutsetakse mingi eesmärgi (näiteks vastase lipu varastamise) nimel.

Ajalugu

Paintball’i eelkäijaks võib pidada 1960. aastatel Nelson Paint Company loodud värvipüssi Ameerikas. Leiutis oli mõeldud abistavaks vahendiks puuraiduritele ning karjastele - metsas sai sellega ära markeerida puid, karjas oli sellega kerge hobuse pealt kariloomi tähistada. Seda nimetatigi markeriks - traditsioon, mis kestab tänapäevani. Esimese ametliku paintballimängu korraldasid Bob Gurnsey, Hayes Noel ja Charles Gaines, kes olid pikemalt arutlenud selle üle, kas linnainimene suudaks tänavalt omandatud tarkuste abi metsas konkurentsi pakkuda maainimesele.

1981. aasta 7. juunil kogunesid 12 meest New Hampshire’i metsa. 50-hektarisele alale oli paigutatud neli lipuplatsi. Igal platsil oli 12 eri värvi lippu - iga mängija jaoks üks. Võitjaks kuulutati see, kes esimesena neli sama värvi lippu kokku kogus. Iga osaleja sai endale värvimarkeri, värvikuulid, näokaitse ning kaardi. See pani aluse tänapäevasele paintballile, kuigi see nimetus jõudis alles hiljem - alguses kutsuti ala ellujäämismänguks (ingl survival game).

Kuidas alustada?

Uue ürituse korraldamine või sellel osalemine võib tunduda hirmutav. Toome järgnevalt esile levinud küsimused, mis võivad esmase paintballi mänguga seoses pähe tulla.

 • Kuidas broneerida paintballi mäng?
  Eesti on mitmeid paintballmängude korraldajaid. Kiire Google’i otsing toob ette mitmed pakkujad. Leidke nende hulgast endale sobiv. Keskmine pakett maksab ühele mängijale 15-20 eurot. Kindlasti on vaja võtta korraldajatega ühendust ning planeerida kõigi jaoks sobiv aeg ette.
 • Mida peab värvisõjale kaasa võtma?
  Uue mängijana ei pea eelnevalt mingit erivarustust kaasa ostma. Soovitatav oleks riietuda mugavalt ning ilmastikule vastavalt, sest ringi hiilimist ja hüppamist võib esineda päris palju. Värvikuulide värv tuleb pesus muidugi maha.
 • Kas pihta saamine teeb haiget?
  Kokkupuudet kuuliga on tunda, aga pakutav kaitsevarustus leevendab lööki. Halvimal juhul võite saada paar sinikat, aga tugevalt seda tunda pole.
 • Kas paintball on ohtlik?
  Reeglite järgimise korral ei ole spordiala ohtlik. Igal mängijal on spetsiaalne nägu kaitsev mask, samuti on markeritele määratud maksimaalne laskekiirus, 90m/s. Mängu ajal on väljakul kohtunikud, kes jälgivad, et kõik sujuks mugavalt ning turvaliselt.
 • Kuidas markerid töötavad?
  Värvirelvad lasevad suruõhu jõul välja värvikuulikesi. Relva korrektseks töötamiseks peab kontrollima, kas markeris on piisavalt rõhku. Relva laadimissüsteem ei ole keeruline, ettenähtud salve peab lihtsalt värvikuulidega täitma, soovitatavalt mitte üleni täis.
 • Milliseid ohutustehnikaid peaksin silmas pidama?
  Oma kaitsemaski ei tohi mitte mingil juhul mängu ajal ära võtta! Kui sellega on mängu ajal probleeme, leidke üles lähim kohtunik ning lahkuge väljakult.
  Nagu iga muu relvaga, peaks ka värvipüssil olema toru ees kaitse, mida enne mängu algust ära ei tohiks võtta. See hoiab ära igasugused õnnetused.

Kõlab lõbusalt? Värvikuulimäng on tore võimalus sõpradega aega veeta. Kui otsite aga adrenaliini kodust välja minemata, pakuvad videomängud väga põnevaid elamusi. Võib-olla tekitavad elevust online-kasiinod? Võime ka sellega aidata, sest eestikasiino.com lehelt leiate kõige turvalisemad kasiinod, kus Eesti mängijal mängida on võimalik.

9 Jun 2021

 
© 2024 Nastydog.ee. All Rights Reserved.